Son Dakika Haber

SONDAKİKA.COM

Helmann Yönetim Kurulu Başkanı Özgün: "İlerleyişimizi Sürdürmek Adına Çalışmalar Teşvik Edilmeli"HABERLER.COM

Helmann Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Selman Özgün, Türkiye’nin lojistikten perakendeye, gayrimenkulden enerjiye kadar pek çok alanda geniş bir yatırım yelpazesine sahip olduğunu belirterek, “Global ekonomideki ilerleyişimizi sürdürmek adına bu sektörlerdeki çalışmaların teşvik edilmesi...

Helmann Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Selman Özgün, Türkiye'nin lojistikten perakendeye, gayrimenkulden enerjiye kadar pek çok alanda geniş bir yatırım yelpazesine sahip olduğunu belirterek, "Global ekonomideki ilerleyişimizi sürdürmek adına bu sektörlerdeki çalışmaların teşvik edilmesi gerekmektedir" dedi.

Türkiye gayrimenkul piyasasının önde gelen profesyonel isimlerinin yer aldığı Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) üyesi Helmann şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Selman Özgün, modern dünyanın hızlı değişiminin Türkiye'deki yatırım dinamiklerini önemli ölçüde etkilediğini ifade etti. Gelişim odaklı yatırımlarıyla tanındıklarını belirten Özgün, GYODER'in Akdeniz Bölgesi'ndeki en genç üyesi olduklarını ifade ederek, "İleri seviye toplumlarda yatırım dönüştürücü ve besleyici bir güç olarak yaşama ivme kazandırmaktadır. Türkiye lojistikten perakendeye, gayrimenkulden enerjiye kadar pek çok alanda geniş bir yatırım yelpazesine sahip. Global ekonomideki ilerleyişimizi sürdürmek adına, bu sektörlerdeki çalışmaların teşvik edilmesi gerekmektedir. Bilhassa gayrimenkul alanında yatırım yapmakla ilgili zorlukların kolaylaştırıldığı yasal düzenlemeler yapmak, uluslararası platformlarda sektörel ilişkilerimizi geliştirmek ve eğitimi çalışmalarımızın kilit unsuru haline getirmek yatırım çalışmalarımıza ivme kazandıracaktır" dedi.

Gayrimenkul profesyonellerinin büyük ilgi gösterdiği ve emlak alanında değerli analizler sunan GYODER bünyesine dahil olduklarını kaydeden Özgün, "Pek çok sektör gibi gayrimenkul alanının da gelişimin desteklenmesi önemlidir. Akdeniz Bölgesi'ndeki ilk ve en genç GYODER üyesi olarak başarılı çalışmalarını sürdürmeyi planlıyoruz. Helmann markası ile geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz. Çalışmalarımızda geçmişin tecrübelerini ve geleceğin hayallerini harmanlayıp projeler üretiyoruz" diye konuştu.

http://www.sondakika.com/haber/haber-helmann-yonetim-kurulu-baskani-ozgun-9395958/