Blog

Ekonomist (PhD) Dr. Selman Özgün'e ait blog sayfasıdır.

The Real Estate Sector After Coronavirus

The Real Estate Sector After Coronavirus

The real estate sector is one of our locomotive sectors that affects 15% of our country's economy, therefore it is an important indicator sector. As COVID-19 spreads worldwide and the number of patients and mortality grows, economists have reduced their global growth prospects for 2020. The virus was the beginning of a new era, and it faced us with the reality of remote working and virtual environment and the new world order.

Korona Sonrası Gayrimenkul Sektörü

Korona Sonrası Gayrimenkul Sektörü

Gayrimenkul sektörü ülke ekonomimizin % 15'ini etkileyen lokomotif sektörlerimizdendir, bu medemle gösterge sektör niteliğindedir ve önemlidir.. COVID-19 tüm dünyada yayıldıkça ve hasta sayısı ve ölüm oranı büyüdükçe, ekonomistler 2020 için küresel büyüme beklentilerini azalttılar. Virüs yeni bir dönemin başlangıcı oldu adeta ve uzaktan çalışma ve sanal ortam gerçeği ve yeni dünya düzeni ile bizleri yüzleştirdi.

2017 Yılı Yeni Yıl Mesajı

yeni yıl facebook selmanYeni takvim yılları beraberinde yeni umutlar ve beklentileri de getirir. Artık kötü günleri geride bırakıp, geçmişten dersler çıkartarak önümüze bakma zamanıdır. Bu duygu ve düşüncelerle 2017 Yılının Sağlık, Huzur ve Barış getirmesini diliyorum.

2017 Yılı Ekonomik Öngörülerim

selmanözgün2016 Yılı sonlarındayız, malum yılı anlatmama gerek yok sanırım. Peki 2017'de bizi neler bekliyor? Tabi ki bu sorunun cevabını tam anlamıyla net olarak bugünlerden cevaplamamızın mümkün olmayacağı gibi ceteris paribus piyasadaki 2017 öngörülerim şu şekilde;

Yeni Dönemin Mevduat Stratejileri

Banka Mevduat Hesapları ile İlgili Merak Edilen Herşey BirArada..

selman-mevduat

“ Tedavinin yarısı doğru teşhiste bulunmaktır. “

ekomomi doktoru selman özgün

Tasarrufların çok düşük olduğu , kredi talebinin ise çok yüksek olduğu böyle bir ekonomik ortamda emirlerle, ricalarla faiz düşmez!..